KSZTAŁCENIE W ZAWODZIE TECHNIK MECHATRONIK

Idealny wybór dla osób pasjonujących się automatyzacją i robotyzacją procesów produkcyjnych, łączących mechanikę z elektroniką.

Czy możesz sobie wyobrazić wysoko wykwalifikowanego instruktora, który jest wyłącznie do twojej dyspozycji? Dokładnie taką osobę zaangażowaliśmy w Akademii Haeringa tylko dla ciebie. Nasz instruktor mechatroniki przekaże Ci nie tylko wiedzę dotyczącą niezbędnych podstaw z dziedziny obróbki metali, ale również szczegółowo wprowadzi w to, czym będziesz się zajmował w przyszłości – a mianowicie praktycznym zastosowaniem tej wiedzy w połączeniu z dziedziną elektroniki, z którą to w pełni będziesz miał do czynienia po pierwszym roku nauki.

Już teraz możesz się cieszyć wysokim poziomem technologicznym dostępnego parku maszynowego i oprzyrządowania, techniką pomiarową wielkości mechatronicznych oraz techniką montażu maszyn i urządzeń w połączeniu z nowoczesnymi systemami mechatronicznymi.

Opierając się na naszej filozofii, kształcimy od samego początku tylko na nowoczesnym sprzęcie techno-dydaktycznym po to, by już dziś być przygotowanym na nadchodzącą technologię jutra. Fachowy instruktor, przygotowany na wysokim poziomie warsztat mechatroniczny w Akademii oraz zaawansowana technologia od A do Z – brakuje tylko Ciebie z Twoim zaangażowaniem i Twoją żądzą wiedzy!

Co oprócz tego jeszcze zyskasz, będąc uczniem szkoły Haering?

Gwarantujemy ci umowę o pracę już od pierwszego dnia nauki, stabilne zatrudnienie, wynagrodzenie przez cały okres kształcenia oraz możliwość odbycia praktyk w Niemczech lub w Chinach. Chcemy, abyś dodatkowo porozumiewał się w języku obcym, dlatego będziesz mógł od podstaw uczyć się języka niemieckiego.

Przez pierwsze dwa lata nauki będziesz kształcił się w dwóch kwalifikacjach, które po zaliczeniu egzaminów państwowych dadzą ci tytuł technika mechatronika.

  • EE.02. Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych
  • EE.21. Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych

System nauki na kierunku Technik Mechatronik oparty jest na dualnym niemieckim systemie kształcenia zawodowego, który łączy dwa dni zajęć teoretycznych w szkole z trzema dniami zajęć praktycznych w zakładzie pracy.

Twoje perspektywy kariery w firmie Haering

Po ukończeniu kształcenia w Akademii dołączysz do zespołu wykwalifikowanych pracowników w zakresie elektrotechniki, automatyzacji i robotyzacji oraz projektowania, budowy maszyn i urządzeń. Dzięki naszym płaskim strukturom hierarchii i randze przedsiębiorstwa rodzinnego, możesz później sam swobodnie zdecydować, jak będzie wyglądać Twoja dalsza droga kariery – w firmie Haering wszystkie drzwi stoją dla Ciebie otworem…

Twoje zadania to:

  • Poznanie podstawowych metod obróbki maszynowej na obrabiarkach konwencjonalnych i sterowanych numerycznie
  • Wykonywanie pomiarów podstawowych parametrów instalacji zasilania oraz układów sterowania elektrycznego urządzeń i systemów mechatronicznych
  • Montowanie podzespołów oraz komponentów urządzeń i systemów mechatronicznych
  • Programowanie, testowanie oraz uruchamianie urządzeń i systemów mechatronicznych
  • Lokalizowanie usterek oraz wykonywanie napraw urządzeń i systemów mechatronicznych

Wymagania:

  • Ukończenie minimum zasadniczej szkoły zawodowej lub szkoły średniej
  • Zainteresowanie zaawansowanymi technologiami zautomatyzowanej produkcji i chęć poznawania nowatorskich rozwiązań
  • Silna motywacja podczas tworzenia i wykonywania innowacyjnych projektów

Informacje kluczowe dot. kształcenia

Data rozpoczęcia kształcenia
Wrzesień/Październik

Partner Akademii Haeringa w kształceniu zawodowym
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii
Województwa Łódzkiego w Łodzi

Czas trwania kształcenia
3 Lata

BRZMI INTERESUJĄCO?

Haering Polska Sp. z o.o.
ul. Antona Haeringa 14
97-300 Piotrków Trybunalski
Polska
Telefon +48 44 648 89 00
akademia(at)anton-haering.pl

Seite 1

Data urodzenia

Max. wielkość pliku

Rozmiary plików: w sumie maks. 10 MB na jedną aplikację
Dozwolone rozszerzenia plików: .pdf, .jpeg

Zgodnie z oświadczeniem o ochronie danych osobowych wszystkie informacje są przetwarzane wyłącznie w celu opracowania odpowiedzi na Państwa zapytanie.

Podziel się stroną